Juani sõnul tagab LSAB/Micori saelehtede kõrge kvaliteet minimaalse raiskamise ja häirete tootmise ajal, kuid see ei ole ainult toode, mis peab hoidma kõrget standardit. “Kõrge väljundi tagamiseks on sama oluline, et inimlik aspekt töötaks tõrgeteta,” ütleb Juan. “Hea suhtlemine tarnijaga on ülioluline, kõrge teenindus ja töökindlus on minu jaoks sama olulised, et saavutada hea valmistoode.” Üks väljakutseid, mida ta praegu näeb, on tõsiasi, et pikaajaliste kogemuste ja teadmistega töötajad kaovad, samal ajal kui saeveskid ise sunnitakse tarnima lühemate tähtaegadega. “Minu töö on hoolitseda meie kliendisuhete eest. Ma saan palju telefonikõnesid lõpptarbijatelt, kes esitavad tehnilisi küsimusi uue disaini, kliirensi nurkade muutmise, materjalide vahetamise ja muu kohta. Seejärel võtan lahenduse leidmiseks ühendust Laholmi kontoriga. Varem on nende vastamine alati olnud kiire ja nad on väga teadlikud, mis on olnud minu jaoks väga väärtuslik.
CMPC tegutseb maailma osas, mis on tuntud metsaraie ja vihmametsade raie poolest ning võib-olla just seetõttu pööravad nad metsade hooldamisele ja taasistutamisele erilist tähelepanu. Nad kasvatavad ja hooldavad 1 100 000 hektarit metsamaad Tšiilis, Brasiilias ja Argentinas, mis omakorda varustavad tehastele ja saeveskidele toorainet. Ettevõte hoolitseb selle eest, et metsandus jääks jätkusuutlikuks kogu pügamise, ümberistutamise ja metsatulekahjude tõrjumise elutsükli jooksul. Samuti on need sertifitseeritud päritolu jälgimiseks alates seemikust kuni planguni. “Meil on inimestena vastutus nii äris kui ka jätkusuutlikkuses,” ütleb Juan.
Ringtootmises ei pea te kasvatama mitte ainult materjali, vaid kogukonda ja metsades ja nende ümbruses elavaid inimesi ning CMPC toetab mitmeid haridus- ja koostööalgatusi, et aidata kohalikke kogukondi ja keskkonda. Esmakordselt Tšiilis said nad ÜRO rohelise võlakirja sertifikaadi, mis tähendab, et nad järgivad ÜRO seatud eesmärki investeerida kolme sektorisse: majanduskasv, keskkonnakaalutlused ja ühiskonna areng. Kümne aasta jooksul on nad investeerinud ligi 500 miljonit Rootsi krooni / 52 miljonit USA dollarit. Juan juhib tähelepanu sellele, et nende püüdluste raames on endiselt vaja rohkem kohalikke teadmisi nende jõupingutuste suunamise kohta. Ta toob näite: “Paljud istutatavast on mänd, mis ei ole alati sellesse kohta kõige sobivam, kuna leotab mingil määral mulda.”
Ettevõtte sees investeeritakse ka haridusse, jutustab Juan, et „Üks enim pakkuvaid projekte, milles olen osalenud, oli paar aastat tagasi, kui CMPC tõi Rootsi, Soome, Saksamaa ja USA juurde inimesi, et asutada uhiuus tsentraliseeritud jahvatustöökoda kõigile CMPC tootmisüksustele, et pakkuda tuge kõigile saeveskitele. See on suurepärane kogemus kohapeal pädevust kasvatada.
Küsimusele tuleviku kohta usub Juan, et tooraine nagu puit ja paber jätkab kallinemist. „See tähendab, et peame edendama puidu taaskasutust ja vähendama paberi tootmist. Puit toorainena muutub kalliks ja haruldaseks, me peame kasutama iga millimeetrit parimal võimalikul viisil. Mis tähendab, et tootmistööriistad peavad pidevalt arenema, saelehed peavad olema õhemad, tugevamad ja täpsemad. “See on pidev püüdlus täiustamise poole, otsides viise, kuidas minimeerida iga puu mahavalgumist,” ütleb Juan. “Lõpuks on see see, mis mulle kõige rohkem meeldib ja mis on mind nii kaua selles ametis hoidnud. See on privileeg külastada klienti ja leida lahendus tema probleemile ning oma 61-aastase eluaastaga loodan kulutada palju rohkem selles äris, tehes koostööd heade tarnijatega nagu Micor/LSAB,” lõpetab Juan. “Võib-olla jään siia kuni 75-aastaseks saamiseni,” lisab ta naeratades. “Kes teab? Ilmselgelt meeldivad mulle pikad suhted nii klientide kui ka tarnijatega.